Lanview MO-MCP1600-C001E30N, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28, Male
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | QSFP28 |
| Connector 2 | QSFP28 |
| Product color | Gray, Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Connector gender | Male |
| Data transfer rate | 100 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 14.1 oz (400 g) |
| Package weight | 17.6 oz (500 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: HU-QSFP-4SFP10G-CU7M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: INT-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: CB-DASFP-0.5M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-4SFP10G-CU5M
Brand: Lanview
Reference: JNP-25G-AOC-5M
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-AOC4M
Brand: Lanview
Lanview MO-MCP1600-C001E30N, 39.4" (1 m), QSFP28, QSFP28, Male
check_circle
check_circle