Lanview MO-DEM-CB100QXS-4XS-1M, 39.4" (1 m), AOC, OM3, QSFP+, SFP+
| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Cable type | AOC |
| Connector 1 | QSFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Orange |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Fiber optic type | OM3 |
| Cable shape | Round |
| Data transfer rate | 40 Gbit/s |
| Brand compatibility | D-Link |
| Plug and Play | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: AT-QSFP-4X10G-AOC1M
Brand: Lanview
Reference: BR-QSFP-100G-AOC-15M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-100G-AOC-3M
Brand: Lanview
Reference: DEM-QSFP-AOC15M
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10AOC2M
Brand: Lanview
Reference: ENT-QSFP-40G-DAC-CU2M
Brand: Lanview
Reference: EX-40G-AOC-20M
Brand: Lanview
Reference: SFP-25G-AOC10M
Brand: Lanview
Lanview MO-DEM-CB100QXS-4XS-1M, 39.4" (1 m), AOC, OM3, QSFP+, SFP+
check_circle
check_circle