Cloud Buds Wireless Headphones (Red-Black), Wireless, Calls/Music, 20 - 20000 Hz, 0.97 oz (27.5 g), Headset, Black, Red
| Product type | Headset |
| Wearing style | In-ear |
| Recommended usage | Calls/Music |
| Product color | Black, Red |
| Headset type | Binaural |
| Cable length | 7.87" (0.2 m) |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 104 dB |
| Connectivity technology | Wireless |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Ear coupling | Intraaural |
| Maximum input power | 1 mW |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 65.2 Ω |
| Headphone sensitivity | 104 dB |
| Driver unit | 0.551" (1.4 cm) |
| Microphone type | Boom |
| Microphone sensitivity | -16.5 dB |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Weight | 0.97 oz (27.5 g) |
| Harmonized System (HS) code | 85183000 |
Data sheet
Specific References
Reference: W128299122
Brand: Philips
Brand: Jabra
Reference: W129173292
Brand: Lenovo
Reference: W128427699
Brand: Lenovo
Reference: 1039999
Brand: Logitech
Brand: Jabra
Reference: W128251640
Brand: Logitech
Cloud Buds Wireless Headphones (Red-Black), Wireless, Calls/Music, 20 - 20000 Hz, 0.97 oz (27.5 g), Headset, Black, Red
check_circle
check_circle