Lenovo Wireless VoIP Headset, Wireless, Office/Call center, 20 - 20000 Hz, 4.94 oz (140 g), Headset, Black
| Product type | Headset |
| Wearing style | Head-band |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Product color | Black |
| Headset type | Binaural |
| Operating keys | Answer/end call, Bluetooth pairing, Mute, Play/Pause, Reject call, Volume +, Volume - |
| LED indicators | Battery level, Bluetooth, Charging, Mute |
| Connectivity technology | Wireless |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Ear coupling | Supraaural |
| Headphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Impedance | 32 Ω |
| Driver unit | 1.57" (4 cm) |
| Microphone type | Boom |
| Microphone frequency | 100 - 8000 Hz |
| Microphone noise-canceling | Yes |
| Continuous audio playback time | 60 h |
| Talk time | 31 h |
| Battery recharge time | 2 h |
| Fast charging | Yes |
| Width | 6.97" (177 mm) |
| Depth | 6.06" (154 mm) |
| Height | 2.36" (60 mm) |
| Weight | 4.94 oz (140 g) |
| Package width | 8.31" (211 mm) |
| Package depth | 8.11" (206 mm) |
| Package height | 2.99" (76 mm) |
| Package weight | 15.1 oz (428 g) |
| Quick start guide | Yes |
| Receiver included | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
Data sheet
Specific References
Brand: Jabra
Brand: Jabra
Reference: 8X2J9A6
Brand: Poly
Brand: Jabra
Reference: W128212099
Brand: Logitech
Reference: 833993
Brand: Logitech
Lenovo Wireless VoIP Headset, Wireless, Office/Call center, 20 - 20000 Hz, 4.94 oz (140 g), Headset, Black
check_circle
check_circle