| Connector 1 | USB Type-C |
| Connector 2 | HDMI + USB |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| HDMI version | 2.0 |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Product color | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Width | 0.598" (15.2 mm) |
| Depth | 2.22" (56.4 mm) |
| Height | 1.31" (33.4 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI202
Brand: MicroConnect
Brand: MicroConnect
Reference: 0B47089
Brand: MicroConnect
Reference: NP031AA, NP031AA#ABB, X1B84AA#ABB, H4F02AA, H4F02AA#AC3, 470-ABZ
Brand: MicroConnect
Reference: DP-HDMI-5004K, IC-51959
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-113-K, HDMI-113D, HDMI-113AD, HDMI-113
Brand: MicroConnect
Reference: HDMI-24-K, HDMI-24B-K, HDMI-24B, HDMI-24, W125916771
Brand: MicroConnect
DELL DA20, USB Type-C, HDMI + USB, Male, Female, Straight, Straight
check_circle
check_circle