Reference: 110900
Brand: Brady
3M BP140W9E, 14", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
| Maximum screen size | 14" |
| Suitable for | Laptop |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Screen size HxW | 7.2 x 12.5" (183 x 318 mm) |
| Display diagonal (metric) | 139.8" (355 cm) |
| Filter color | Black |
| Product color | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Limits viewing angle | 60° |
| Easy to clean | Yes |
| Light transmission | 85% |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | Yes |
| Durable screen protection | Yes |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Blue light filter | Yes |
| Width | 12.5" (318 mm) |
| Height | 7.2" (183 mm) |
| Width (imperial) | 12.516" |
| Height (imperial) | 7.185" |
| Anti-reflective | No |
Data sheet
Specific References
Reference: PF14.0W, PF14.0W9, PF140W9B, BP140W9B, AU100AA, 0A61769, 9804405
Brand: eSTUFF
Reference: W128820013
Brand: 3M
Reference: 98044054447, PF250W9B, PF250W9
Brand: eSTUFF
Reference: W129159692
Brand: 3M
Reference: FOR LG 32UL750
Brand: eSTUFF
3M BP140W9E, 14", 16:9, Laptop, Frameless display privacy filter, Anti-glare
check_circle
check_circle