| Compatible products | SR630 (7X01/7X02), SR650 (7X05/7X06), SR635 (7Y98 / 7Y99), SR655 (7Y00 / 7Z01), SR850 (7X18/7X19), SR860 (7X69/7X70), SR950 (7X11/12/13) |
| Component for | Server |
| Hot-Plug support | Yes |
| Internal | Yes |
| Product colour | Black/Green/Stainless steel |
| Maximum data transfer rate | 32000 Mbit/s |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Maximum operating temperature | 55 °C |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Connectivity technology | Wired |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Host interface | PCI Express |
| Interface | Fiber |
| PCI version | 4.0 |
| Compatible operating systems | Red Hat Enterprise Linux 7.6, Red Hat Enterprise Linux 7.7, Red Hat Enterprise Linux 8.0, VMware vSphere Hypervisor (ESXi) 6.7 U1, VMware vSphere Hypervisor (ESXi) 6.7 U2, VMware vSphere Hypervisor (ESXi) 6.7 U3 |
| Server operating systems supported | SUSE Linux Enterprise Server 12/Windows Server 2016/Windows Server 2019 |
| Brand Name | Lenovo |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 518001-001
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 403619-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 489892-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 613431-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 3032767
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: W129151953
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: AE372A-RFB
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 99112626
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: 766490-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle