| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Cabling technology | 100BASE-FX |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 2000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3ab |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Wavelength | 1310 nm |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: 788618
Marca: Garbot
Riferimento: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR-S, SFP-10G-LR_, MA-SFP-10G-LR
Marca: Lanview
Riferimento: JD121A
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: SFP10G-T
Marca: Lanview
Riferimento: SRX-XFP-10GE-ER
Marca: Lanview
Riferimento: TEG-MGBLX
Marca: Lanview
Riferimento: DEM312GT2
Marca: Lanview
Riferimento: AFBR-5710PZ
Marca: Lanview
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: JD093B
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: SFP-1G-BXD-20
Marca: Lanview
check_circle
check_circle