| Certification | MSA |
| Hot-Plug support | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Number of products included | 1 pz |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Cabling technology | 10GBASE-BXU |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 9/125 µm |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Networking standards | IEEE 802.3/IEEE 802.3ab/IEEE 802.3ae/IEEE 802.3u |
| SFP transceiver standard | BX |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1270 nm |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: AT-SP10SR
Marca: Lanview
Riferimento: SMC1GSFP-SX
Marca: Lanview
Riferimento: MMA4Z00-NS400
Marca: Lanview
Riferimento: 10G-SFPP-SR, S26361-F3873-L310
Marca: Lanview
Riferimento: TEG-MGBLX
Marca: Lanview
Riferimento: 468508-002
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: MGB-LA43-10
Marca: Lanview
Riferimento: UF-SM-10G-S-D
Marca: Lanview
Riferimento: W128953961
Marca: Cisco
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Marca: Intellinet
check_circle
check_circle