| Certification | FCC Class B, CE, RoHS, IEC-60825, UKCA, NDAA |
| Form factor | SFP |
| Hot-Plug support | Yes |
| Product colour | Aluminium |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pz |
| Number of products included | 1 pz |
| Duplex system | Full |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Fiber cable diameters supported (core/cladding) | 50/125/62.5/125 µm |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | SFP |
| Link budget | 8 dB |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 550 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3z |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Tx power (max) | -3 dBmW |
| Tx power (min) | -8 dBmW |
| Wavelength | 850 nm |
| Input voltage | 3.3 V |
| Power consumption (typical) | 1 W |
| Brand Name | Intellinet |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: SFP-GE10KT13R14
Marca: Lanview
Riferimento: 81Y1622
Marca: Lanview
Riferimento: 331-5310
Marca: Lanview
Riferimento: 828130
Marca: ProXtend
Riferimento: MFM1T02A-SR
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-LR, SFP-10G-LR
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-OC48-IR1
Marca: Lanview
Riferimento: MGBIC-LC09
Marca: Lanview
Riferimento: 845970-B21
Marca: Hewlett Packard Enterprise
Riferimento: XBR-000238
Marca: Lanview
Riferimento: MMS4X00-NM
Marca: Lanview
Riferimento: SFP-10G-BX-D-20
Marca: Lanview
check_circle
check_circle