| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 85 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Fiber optic connector | LC |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 300 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.3ae |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Wavelength | 850 nm |
| Power consumption (typical) | 0.6 W |
| Brand Name | Hewlett Packard Enterprise |
| Warranty | 1 |
Scheda tecnica
Riferimenti Specifici
Riferimento: OSX040N01-I
Marca: Lanview
Marca: Allied Telesis
Riferimento: GLC-FE-100EX
Marca: Lanview
Riferimento: UF-T-10G, UACC-CM-RJ45-MG
Marca: Lanview
Marca: D-Link
Riferimento: SRX-SFP-10GE-LR
Marca: Lanview
Riferimento: 02311MNN
Marca: Lanview
check_circle
check_circle