| Antenna connector type | N-type |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Grey |
| Reset button | Yes |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100 Mbit/s |
| AC adapter included | Yes |
| Mounting kit | Yes |
| Built-in processor | Yes |
| Internal memory | 64 MB |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| AC input voltage | 9 - 30 V |
| Input voltage | 9 - 30 V |
| Power consumption (max) | 4.56 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | MikroTik |
| Warranty | 15 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: MikroTik
Reference: 13762
Brand: Cambium Networks
Brand: Cambium Networks
Brand: Cambium Networks
Brand: Ubiquiti
Reference: AMG8870F-03-90
Brand: AMG
Brand: Cambium Networks
Reference: UAP-SHD, 725289
Brand: Ubiquiti
check_circle
check_circle