| Antenna direction type | Omni-directional |
| Antenna gain level (max) | 5 dBi |
| Antenna type | Internal |
| Product colour | Grey |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Cyclic Shift Diversity (CSD) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10/100/1000 Mbit/s |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Maximum data transfer rate | 1488 Mbit/s |
| MIMO | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Networking standards | IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11g |
| Non-operating altitude | 0 - 4600 m |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 70 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: Ubiquiti
Brand: Cambium Networks
Brand: Cisco
Brand: Omada
Reference: 767713
Brand: MikroTik
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Brand: Cisco
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle