CoreParts MBXVAC-BA0129, Battery, Robot vacuum, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1800 mAh, 14.4 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Robot vacuum |
| Product color | Green |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 1800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 26 Wh |
| Brand compatibility | Midea |
| Compatibility | R1-L081A, R1-L083B, R1-L085B |
| Certification | CE |
| Width | 1.72" (43.7 mm) |
| Depth | 1.17" (29.8 mm) |
| Height | 4" (101.6 mm) |
| Weight | 12 oz (340 g) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 14.5 oz (410 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: NR49AA800P12V
Brand: CoreParts
Reference: 202932-02, 202932-05, 202932-06, 917083-01, 965557-03, 965557-06
Brand: CoreParts
Reference: 215681, 215866-01_02, 215967-01_02, 967834-02, PM8-US-HFB1497A
Brand: CoreParts
Reference: 30013, L3-R2-F4-N2
Brand: CoreParts
Reference: 900055173, 4_P-140SCR
Brand: CoreParts
Reference: HSV4007
Brand: CoreParts
Reference: 25327458 1.258-104.0, ABS-K55, K5.0 1.258-106.0, K5.0 12581160
Brand: CoreParts
Reference: 17083-4810, 17183-01-03, 917083-02, 917083-08
Brand: CoreParts
Reference: 900055103
Brand: CoreParts
Reference: AMV10V-8K
Brand: CoreParts
Reference: 520103
Brand: CoreParts
Reference: LP43SC1800P12
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0129, Battery, Robot vacuum, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1800 mAh, 14.4 V
check_circle
check_circle