CoreParts MBXVAC-BA0119, Battery, Handheld vacuum, Black, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 mAh, 18.5 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Handheld vacuum |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery voltage | 18.5 V |
| Battery capacity | 27.75 Wh |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | SS7550, SS7550m, SS7555, SSR200 |
| Certification | CE |
| Width | 2.69" (68.3 mm) |
| Depth | 2.06" (52.2 mm) |
| Height | 3.17" (80.4 mm) |
| Weight | 8.11 oz (230 g) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 13.1 oz (370 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Brand: CoreParts
Reference: 2130LI, 4374392, 4376392, 4502233, ROOMBA 691, 695, 696, 801, 80
Brand: CoreParts
Reference: XB617UN
Brand: CoreParts
Reference: XBV1917
Brand: CoreParts
Reference: 28100010, 6.654-118.0
Brand: CoreParts
Reference: 25327458 1.258-104.0, ABS-K55, K5.0 1.258-106.0, K5.0 12581160
Brand: CoreParts
Reference: 12SC3000S1P
Brand: CoreParts
Reference: 17083-2811, 17083-4211, 18172-01-04, 18172-0201, 917083-03, 9170
Brand: CoreParts
Reference: XB780N
Brand: CoreParts
Reference: XB1945W
Brand: CoreParts
Reference: L083B
Brand: CoreParts
Reference: 520102
Brand: CoreParts
Reference: 205-0001, 945-0005, 945-0006, 945-0024
Brand: CoreParts
Reference: D-SC-P, SV70Z, XB14726
Brand: CoreParts
Reference: CLEAN 51000, DRY_AMP
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0119, Battery, Handheld vacuum, Black, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 mAh, 18.5 V
check_circle
check_circle