CoreParts MBXVAC-BA0124, Battery, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1600 mAh, 4.8 V, 7.68 Wh
| Product type | Battery |
| Product color | Green |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 1600 mAh |
| Battery voltage | 4.8 V |
| Battery capacity | 7.68 Wh |
| Replacement for | C-XB2700, XB2700 |
| Brand compatibility | EuroPro |
| Compatibility | V2700 ZXB2700 |
| Certification | CE |
| Width | 1.54" (39.2 mm) |
| Depth | 1.06" (26.8 mm) |
| Height | 2.04" (51.8 mm) |
| Weight | 3.88 oz (110 g) |
| Package width | 4.09" (104 mm) |
| Package depth | 3.23" (82 mm) |
| Package height | 4.45" (113 mm) |
| Package weight | 6.35 oz (180 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: XBV1917
Brand: CoreParts
Reference: EBKRTRHB000118-VE, EBKRWHCC00978, YCR-M05-11, YCR-M05-20, YCR-M0
Brand: CoreParts
Reference: 520102
Brand: CoreParts
Reference: BOAT, DC34, DC34 ANIMALPRO, DC34 CAR
Brand: CoreParts
Reference: L083B
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: DJ43-00006B, DJ96-00152B
Brand: CoreParts
Reference: XBT1106N
Brand: CoreParts
Reference: AMV10V-8K
Brand: CoreParts
Reference: EU-36075, X9725, X9730, XB-617, XBP617
Brand: CoreParts
Reference: XB617U
Brand: CoreParts
Reference: 968670-02, 968670-03
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: 4ICR19_65
Brand: CoreParts
Reference: 945-0129, NX2000SCX10
Brand: CoreParts
Reference: 4408927, GPRHC152M073
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0124, Battery, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 1600 mAh, 4.8 V, 7.68 Wh
check_circle
check_circle