CoreParts MBXVAC-BA0035, Battery, Handheld vacuum, Gray, Lithium-Ion (Li-Ion), 1400 mAh, 22.2 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Handheld vacuum |
| Product color | Gray |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1400 mAh |
| Battery voltage | 22.2 V |
| Battery capacity | 31.08 Wh |
| Replacement for | 12097, 912433-01, 912433-03, 912433-04, BP-01, DC16 HANDHELD, DC16 ISSEY MIYAKE, DC16 ISSEY MIYAKE EXCLUSIVE, DC16 ROOT 6 |
| Brand compatibility | Dyson |
| Compatibility | D12, DC16, DC-16, DC16, DC16 , DC16 |
| Certification | CE |
| Width | 2.93" (74.3 mm) |
| Depth | 1.21" (30.8 mm) |
| Height | 5.51" (140 mm) |
| Weight | 11.6 oz (330 g) |
| Package width | 6.42" (163 mm) |
| Package depth | 2.76" (70 mm) |
| Package height | 10.2" (260 mm) |
| Package weight | 18 oz (510 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 14501
Brand: CoreParts
Reference: EBKRTRHB000118-VE, EBKRWHCC00978, YCR-M05-11, YCR-M05-20, YCR-M0
Brand: CoreParts
Reference: XB1705
Brand: CoreParts
Reference: 30013, L3-R2-F4-N2
Brand: CoreParts
Reference: NR49AA800P12V
Brand: CoreParts
Reference: 12SC3000S1P
Brand: CoreParts
Reference: 12097, 912433-01, 912433-03, 912433-04, BP-01
Brand: CoreParts
Reference: 14570
Brand: CoreParts
Reference: 968670-02, 968670-03
Brand: CoreParts
Reference: AMV10V-8K
Brand: CoreParts
Reference: 14904
Brand: CoreParts
Reference: XB617U
Brand: CoreParts
Reference: HHD10012, SHARK V1911N, TG-V1911-FS, XB1916
Brand: CoreParts
Reference: 93001498
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0035, Battery, Handheld vacuum, Gray, Lithium-Ion (Li-Ion), 1400 mAh, 22.2 V
check_circle
check_circle