CoreParts MBVC0010, Battery, Robot vacuum, Black, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 3000 mAh, 12 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Robot vacuum |
| Product color | Black |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 3000 mAh |
| Battery voltage | 12 V |
| Brand compatibility | Neato Robotics |
| Compatibility | Botvac 85 |
| Certification | CE |
| Width | 1.81" (45.9 mm) |
| Depth | 1.03" (26.2 mm) |
| Height | 8.58" (217.9 mm) |
| Weight | 19 oz (540 g) |
| Package width | 9.45" (240 mm) |
| Package depth | 2.28" (58 mm) |
| Package height | 1.34" (34 mm) |
| Package weight | 20.3 oz (576 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: S10-LI-144-5200
Brand: CoreParts
Reference: GH28
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: 4408927, GPRHC152M073
Brand: CoreParts
Reference: EBKRTRHB000118-VE, EBKRWHCC00978, YCR-M05-10, YCR-M05-11, YCR-M0
Brand: CoreParts
Reference: 25327458 1.258-104.0, ABS-K55, K5.0 1.258-106.0, K5.0 12581160
Brand: CoreParts
Reference: DJ43-00006B, DJ96-00152B
Brand: CoreParts
Reference: TYPE141
Brand: CoreParts
Reference: EBKRTRHB000118-VE, EBKRWHCC00978, YCR-M05-11, YCR-M05-20, YCR-M0
Brand: CoreParts
Reference: 10J001026
Brand: CoreParts
Reference: EU-36040, XBP615
Brand: CoreParts
Reference: NR49AA800P
Brand: CoreParts
Reference: DJ96-00142A, DJ96-00142B
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
CoreParts MBVC0010, Battery, Robot vacuum, Black, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 3000 mAh, 12 V
check_circle
check_circle