CoreParts MBXVAC-BA0036, Battery, Handheld vacuum, Gray, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 mAh, 22.2 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Handheld vacuum |
| Product color | Gray |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Battery voltage | 22.2 V |
| Battery capacity | 33.3 Wh |
| Compatibility | DC31, DC31 Animal, DC34, DC35, DC35 Exclusive, DC44, DC44 Animal |
| Certification | CE |
| Width | 2.95" (75 mm) |
| Depth | 2.6" (66 mm) |
| Height | 4.72" (120 mm) |
| Weight | 13.1 oz (370 g) |
| Package width | 6.77" (172 mm) |
| Package depth | 4.33" (110 mm) |
| Package height | 7.48" (190 mm) |
| Package weight | 19.8 oz (560 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: LP43SC2000P10
Brand: CoreParts
Reference: 12097, 912433-01, 912433-03, 912433-04, BP-01
Brand: CoreParts
Reference: 90005510600, 90016553200, 90016584800, 90016585000, AG406, AG406
Brand: CoreParts
Reference: XB1918
Brand: CoreParts
Reference: L083B
Brand: CoreParts
Reference: 2192110-02
Brand: CoreParts
Reference: 202932-02, 917083-01, 965557-03, TYPE-B
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: TYPE141
Brand: CoreParts
Reference: XB780N
Brand: CoreParts
Reference: DJ43-00006B, DJ96-00152B
Brand: CoreParts
Reference: NR49AA800P
Brand: CoreParts
Reference: XB1945W
Brand: CoreParts
Reference: XBP610
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0036, Battery, Handheld vacuum, Gray, Lithium-Ion (Li-Ion), 1500 mAh, 22.2 V
check_circle
check_circle