CoreParts MBXVAC-BA0007, Battery, Robot vacuum, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 2800 mAh, 14.4 V
| Product type | Battery |
| Suitable for vacuum cleaner type | Robot vacuum |
| Product color | Green |
| Battery technology | Nickel-Metal Hydride (NiMH) |
| Battery capacity | 2800 mAh |
| Battery voltage | 14.4 V |
| Battery capacity | 40.32 Wh |
| Compatibility | e-clean EC01 |
| Certification | CE |
| Width | 1.85" (47 mm) |
| Depth | 1.88" (47.7 mm) |
| Height | 5.37" (136.5 mm) |
| Weight | 25.4 oz (720 g) |
| Package width | 6.42" (163 mm) |
| Package depth | 2.76" (70 mm) |
| Package height | 10.2" (260 mm) |
| Package weight | 31.7 oz (900 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: NR49AA800P12V
Brand: CoreParts
Reference: 2192110-02
Brand: CoreParts
Reference: XBT779
Brand: CoreParts
Reference: 440005973, 44139, BH03120, BH03120PC, BH50110, BH50120, BH50121
Brand: CoreParts
Reference: 520103
Brand: CoreParts
Reference: D-SC-P, SV70Z, XB14726
Brand: CoreParts
Reference: 59139247, H-59139247
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: 4ICR19_65
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Brand: CoreParts
Reference: DJ96-0079A
Brand: CoreParts
Reference: 202932-02, 917083-01, 965557-03, TYPE-B
Brand: CoreParts
Reference: 17083-2811, 17083-4211, 18172-01-04, 18172-0201, 917083-03, 9170
Brand: CoreParts
Reference: DJ96-00113A, SAM14.49B
Brand: CoreParts
Reference: S10-LI-144-6800
Brand: CoreParts
CoreParts MBXVAC-BA0007, Battery, Robot vacuum, Green, Nickel-Metal Hydride (NiMH), 2800 mAh, 14.4 V
check_circle
check_circle