IUSB2-CAR5-AC38W
  • IUSB2-CAR5-AC38W
IUSB2-CAR5-AC38W - W128898659
W128898659
Techly
Techly IUSB2-CAR5-AC38W, Auto, Cigar lighter, 12 V, 3 A, Black
CHF24.1
Tax included
CHF22.3 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
9 Items
Description
Techly IUSB2-CAR5-AC38W. Charger type: Auto, Power source type: Cigar lighter, Charger compatibility: Universal. Input voltage: 12 - 24 V, Maximum output voltage: 12 V, AC adapter output current: 3 A. USB Type-C ports quantity: 1, Fast charging, Power protection features: Overload, Over current, Over voltage, Overheating, Short circuit. Product color: Black
Charger typeAuto
Charger compatibilityUniversal
Power source typeCigar lighter
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity1
USB Type-C ports quantity1
Fast chargingYes
Fast charging technologyQuick Charge 3.0
USB Power Delivery up to20 W
Power protection featuresOverload, Over current, Over voltage, Overheating, Short circuit
Product colorBlack
Housing materialMetal
Input voltage12 - 24 V
Maximum power38 W
Maximum output voltage12 V
Minimum output voltage5 V
AC adapter output current3 A
Port 1 output current3 A
Port 2 output current2.4 A
Width1.05" (26.6 mm)
Depth1.05" (26.6 mm)
Height1.8" (45.8 mm)
Weight1.41 oz (40 g)
Quantity per pack1 pc(s)
Compliance certificatesCE, RoHS
Sustainability complianceYes
Product Details
W128898659
9 Items
New
Data sheet
Product color
Black
Quantity per pack
1 pc(s)
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity
Weight
1.41 oz (40 g)
Input voltage
12 - 24 V
Width
1.05" (26.6 mm)
Height
1.8" (45.8 mm)
Power source type
Cigar lighter
Depth
1.05" (26.6 mm)
Sustainability compliance
Yes
Housing material
Metal
Charger type
Auto
Charger compatibility
Universal
Maximum power
38 W
AC adapter output current
3 A
Compliance certificates
CE, RoHS
USB Power Delivery up to
20 W
Maximum output voltage
12 V
Port 1 output current
3 A
USB Type-C ports quantity
1
Power protection features
Overload, Over current, Over voltage, Overheating, Short circuit
Fast charging
Yes
Port 2 output current
2.4 A
Fast charging technology
Quick Charge 3.0
Minimum output voltage
5 V