MBXUSB-AC0012
  • MBXUSB-AC0012
MBXUSB-AC0012 - USB-C CHARGER FOR MOBILE DEVICES AND TABLETS
USB-C CHARGER FOR MOBILE DEVICES AND TABLETS
CoreParts
CoreParts MBXUSB-AC0012, Indoor, AC, 118.1" (3 m), White
CHF17.1
Tax included
CHF15.8 Tax excluded
Delivery in 4-5 days
Quantity
In stock
150 Items
Description
CoreParts MBXUSB-AC0012. Charger type: Indoor, Power source type: AC, Charger compatibility: Universal, USB 2.0 ports quantity: 1. Cable length: 118.1" (3 m), Product color: White
Charger typeIndoor
Charger compatibilityUniversal
Power source typeAC
USB 2.0 ports quantity1
Product colorWhite
Cable length118.1" (3 m)
Maximum power12 W
Minimum output voltage5 V
Output current (5V)2400 A
Width1.97" (50 mm)
Depth1.57" (40 mm)
Height3.15" (80 mm)
Weight3.53 oz (100 g)
Package width1.97" (50 mm)
Package depth1.57" (40 mm)
Package height3.15" (80 mm)
Package weight7.05 oz (200 g)
Quantity per pack1 pc(s)
Cables includedUSB Type-A to USB Type-C
Compliance certificatesCE
Harmonized System (HS) code85044095
Product Details
150 Items
Product color
White
Quantity per pack
1 pc(s)
USB 2.0 ports quantity
1
Cable length
118.1" (3 m)
Weight
3.53 oz (100 g)
Harmonized System (HS) code
Width
1.97" (50 mm)
Height
3.15" (80 mm)
Power source type
AC
Depth
1.57" (40 mm)
Package weight
7.05 oz (200 g)
Package width
1.97" (50 mm)
Package depth
1.57" (40 mm)
Package height
3.15" (80 mm)
Cables included
USB Type-A to USB Type-C
Charger type
Indoor
Charger compatibility
Universal
Maximum power
12 W
Compliance certificates
CE
Output current (5V)
2400 A
Minimum output voltage
5 V
Specific References
EAN13
MPN
MBXUSB-AC0012
16 other products in the same category:
ES-KIT-SAMGALS23
Reference: W128553601
Brand: eSTUFF
ES-KIT-SAMGALS23
Kit for Samsung Galaxy S23. Charger, Cover, Glass. Brown Box.
CHF40.1 tax incl.
CHF37.1 tax excl.
More ES-KIT-SAMGALS23
In stock
441-42
Reference: 441-42
Brand: Sandberg
441-42
Sandberg 441-42, Indoor, AC, 5 V, 3 A, White