Microconnect SCSEHN2, Gray, 70.9" (1.8 m), DB-9, DB-9, Male, Female
| Product color | Gray |
| Cable length | 70.9" (1.8 m) |
| Connector 1 | DB-9 |
| Connector 2 | DB-9 |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Cable color | Beige |
| Country of origin | China |
| Package width | 10.9" (276 mm) |
| Package depth | 6.3" (160 mm) |
| Package height | 1.02" (26 mm) |
| Package weight | 4.37 oz (124 g) |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 4.23 oz (120 g) |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: DEL-38F, AK-610203-050-E
Brand: MicroConnect
Reference: 576700, .003PC, IC-137000
Brand: MicroConnect
Reference: AK-610201-030-E
Brand: MicroConnect
Reference: 784511
Brand: Aten
Reference: AK-610106-020-E
Brand: MicroConnect
Reference: USBADB25, STUSBS9, 133-08, J7B60AA
Brand: Microconnect
Reference: AK-610107-030-E
Brand: MicroConnect
Microconnect SCSEHN2, Gray, 70.9" (1.8 m), DB-9, DB-9, Male, Female
check_circle
check_circle