eSTUFF Samsung Galaxy A37 Full Cover Screen Protector. Titan Shield, Samsung, Galaxy A37, Scratch resistant, 1 pc(s)
| Protector type | Clear screen protector |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy A37 |
| Touchscreen compatible | Yes |
| Protection features | Scratch resistant |
| Hardness | 9H |
| Installation type | Full adhesive |
| Material | Tempered glass |
| Bubble-free application | Yes |
| Easy to apply | Yes |
| Easy to remove | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Fingerprint resistant | Yes |
| Oleophobic coating | Yes |
| Weight | 2.47 oz (70 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Cleaning kit | Yes |
| Package type | Hanging box |
| Package width | 4.06" (103 mm) |
| Package depth | 0.118" (3 mm) |
| Package height | 7.56" (192 mm) |
| Package weight | 2.82 oz (80 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: eSTUFF
Reference: W129155055
Brand: eSTUFF
Reference: W129024154
Brand: Samsung
eSTUFF Samsung Galaxy A37 Full Cover Screen Protector. Titan Shield, Samsung, Galaxy A37, Scratch resistant, 1 pc(s)
check_circle
check_circle