| Housing material | Metal |
| Mounting | Horizontal |
| PDU types | Metered/Switched |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 1U |
| Cable length | 3 m |
| Certification | CE, TUV-CB, CE-LVD, GOST, |
| LED indicators | LAN/Link/Power/Status |
| Master (outer) case gross weight | 12920 g |
| Master (outer) case height | 34.8 cm |
| Master (outer) case length | 51.9 cm |
| Master (outer) case net weight | 9660 g |
| Master (outer) case width | 38.8 cm |
| Products per master (outer) case | 3 pc(s) |
| Monitoring | Current |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Cables included | AC |
| Rack mount kit | Yes |
| AC outlet types | C13 coupler |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Power plug | C20 coupler |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Load capacity | 2300 VA |
| Maximum current | 10 A |
| Maximum input current per phase | 10 A |
| Nominal input voltage | 100 - 240 V |
| Nominal output voltage | 100 - 240 V |
| Compliance certificates | RoHS |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Brand Name | Aten |
| Warranty | 2 |
Data sheet
Specific References
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: 163675
Brand: Intellinet
Reference: 714044
Brand: Intellinet
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: 711449
Brand: Intellinet
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Brand: Lanview
check_circle
check_circle