Reference: 110900
Brand: Brady
| Battery voltage | 14.4 V |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | TD-2120, TD-2130, P-Touch PT-P900, PT-P950, RuggedJet RJ-4030, RJ-4040 |
| Device compatibility | Label printer |
| Product colour | Black |
| Type | Battery |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 12 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.09 cm |
| Pallet gross weight | 389520 g |
| Products per pallet | 1080 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 108 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Brand Name | Brother |
| Warranty | 1 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1000AB01, 318-043-002, 318-043-012, 318-043-022
Brand: CoreParts
Reference: BP-0720-A1-E, BP-0720-A1-E, BP-0725-A1, BP-0725-A1
Brand: CoreParts
Reference: CR2102-BT-1MUSB-DT, 178553
Brand: Brady
Reference: 63278, 68537, 73152, CA54200-0090, CA54200-0090, CA54200-0090, F
Brand: CoreParts
check_circle
check_circle