| Type | Battery |
| Brand compatibility | Honeywell |
| Compatibility | TX700, TX800 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 1400 mAh |
| Battery voltage | 11.1 V |
| Battery capacity | 15 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 2.76" (70 mm) |
| Depth | 0.315" (8 mm) |
| Height | 4.41" (112 mm) |
| Weight | 3.53 oz (100 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.94" (100 mm) |
| Package depth | 0.709" (18 mm) |
| Package height | 6.38" (162 mm) |
| Package weight | 4.94 oz (140 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 680BT, BT2100, F680BT, F780BT
Brand: CoreParts
Brand: Bixolon
Reference: 82-71363-02, 82-71364-01, 82-71364-03, 82-71364-06, BTRY-MC70EAB
Brand: CoreParts
Reference: B8370BT000004, B837GA00131, B83X0BT000001, BA-83S1A8, KB1A371800
Brand: CoreParts
Reference: 128003203, BT-32, RBP-2X00
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPOS-BA0111, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle