Reference: 110900
Brand: Brady
CoreParts MBXPR-BA024, Battery, Black, 1 pc(s)
| Type | Battery |
| Device compatibility | Label printer |
| Compatibility | Dymo LabelManager 500TS, LabelManager PNP, XTL 500, XTL 500 |
| Product color | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Battery voltage | 14.8 V |
| Battery capacity | 29.6 Wh |
| Country of origin | China |
| Certification | CE |
| Width | 3.03" (77 mm) |
| Depth | 0.591" (15 mm) |
| Height | 3.39" (86 mm) |
| Weight | 6 oz (170 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.03" (77 mm) |
| Package depth | 0.591" (15 mm) |
| Package height | 3.39" (86 mm) |
| Package weight | 7.76 oz (220 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: 13-BTRY-TC55-29MA1-01, 82-164801-02, 82-164807-01, 82-172087-01
Brand: CoreParts
Reference: 3120334201, 31203342-01, MBXPOS-BA0252
Brand: CoreParts
Reference: 318-016-001, 318-016-002, AB15, AB16, AB9
Brand: CoreParts
Reference: 3032610137, BSYS05006
Brand: CoreParts
CoreParts MBXPR-BA024, Battery, Black, 1 pc(s)
check_circle
check_circle