MBXPR-BA012
  • MBXPR-BA012
MBXPR-BA012 - P-TOUCH, P-TOUCH 7600VP
P-TOUCH, P-TOUCH 7600VP
CoreParts
CoreParts MBXPR-BA012, Battery, Green, 1 pc(s)
CHF25.1
Tax included
CHF23.2 Tax excluded
Delivery in several days
Quantity
Will be ordered for you
Description
TypeBattery
Device compatibilityLabel printer
Brand compatibilityBrother
CompatibilityP-Touch, P-Touch 7600VP
Product colorGreen
Battery technologyNickel-Metal Hydride (NiMH)
Battery capacity700 mAh
Battery voltage8.4 V
Battery capacity5.88 Wh
Country of originChina
CertificationCE
Width1.77" (45 mm)
Depth0.472" (12 mm)
Height2.8" (71 mm)
Weight2.82 oz (80 g)
Quantity per pack1 pc(s)
Package width3.39" (86 mm)
Package depth1.14" (29 mm)
Package height2.99" (76 mm)
Package weight3.88 oz (110 g)
Product Details
P-TOUCH, P-TOUCH 7600VP
New
Data sheet
Type
Battery
Brand compatibility
Brother
Compatibility
Product color
Green
Quantity per pack
1 pc(s)
Weight
2.82 oz (80 g)
Device compatibility
Label printer
Battery technology
Nickel-Metal Hydride (NiMH)
Battery capacity
5.88 Wh
700 mAh
Width
1.77" (45 mm)
Height
2.8" (71 mm)
Country of origin
China
Certification
CE
Depth
0.472" (12 mm)
Battery voltage
8.4 V
Package weight
3.88 oz (110 g)
Package width
3.39" (86 mm)
Package depth
1.14" (29 mm)
Package height
2.99" (76 mm)