Brother BRS-1D300-080, TD-4420TN, TD-4520TN, TD-4650TNWB, TD-4650TNWBR, TD-4750TNWB, TD-4750TNWBR, Black, Thermal transfer, Black, Spain, Brother
| Compatibility | TD-4420TN, TD-4520TN, TD-4650TNWB, TD-4650TNWBR, TD-4750TNWB, TD-4750TNWBR |
| Printing colors | Black |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product color | Black |
| Country of origin | Spain |
| Brand compatibility | Brother |
| Number of cartons per pallet layer | 13 pc(s) |
| Number of layers per pallet | 8 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Width | 2.36" (60 mm) |
| Depth | 2.36" (60 mm) |
| Height | 3.15" (80 mm) |
| Weight | 7.55 oz (214 g) |
| Ribbon width | 2.36" (6 cm) |
| Ribbon length | 11811" (300 m) |
| Package weight | 6.48 lbs (2.94 kg) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 1248 pc(s) |
| Pallet weight | 718.5 lbs (325.9 kg) |
| Pallet height | 4.53" (11.5 cm) |
| Number of cartons per pallet | 104 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
Data sheet
Specific References
Reference: 804457
Brand: Brady
Reference: 146045
Brand: Brady
Reference: 013515
Brand: Brady
Reference: 236003
Brand: Brady
Reference: 151002
Brand: Brady
Reference: 013512
Brand: Brady
Reference: 148131
Brand: Brady
Brother BRS-1D300-080, TD-4420TN, TD-4520TN, TD-4650TNWB, TD-4650TNWBR, TD-4750TNWB, TD-4750TNWBR, Black, Thermal transfer, Black, Spain, Brother
check_circle
check_circle