| Product color | White |
| Format | Roll |
| Print technology | Direct thermal |
| Adhesive material | Acrylic |
| Adhesive type | Permanent |
| Perforated | No |
| Label width | 2.2" (5.6 cm) |
| Label height | 1.18" (3 cm) |
| Weight | 21.8 lbs (9.9 kg) |
| Maximum roll diameter | 1.54" (3.9 cm) |
| Core diameter | 0.827" (2.1 cm) |
| Package weight | 22 lbs (10 kg) |
| Labels per pack | 6000 pc(s) |
| Rolls per pack | 50 |
| Labels per roll | 120 pc(s) |
| Ribbon included | No |
Data sheet
Specific References
Reference: 801615
Brand: Brady
Reference: 236741
Brand: Brady
Reference: 030357
Brand: Brady
Reference: 174572
Brand: Brady
Reference: 030237
Brand: Brady
Reference: 236749
Brand: Brady
Reference: 173850
Brand: Brady
Reference: 152091
Brand: Brady
Reference: 110936
Brand: Brady
Capture 30001832, White, Roll, Direct thermal, Acrylic, Permanent, 2.2" (5.6 cm)
check_circle
check_circle