| Product colour | Black |
| AC port type | C6 |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Chromebook 11 5190/Inspiron 13 5000 (5320)/Inspiron 14 7000 (7420) 2-in-1/Inspiron 14 7000 (7425) 2-in-1/Inspiron 16 7000 (7620) 2-in-1/Latitude 13 Rugged 7330 Extreme/Latitude 3330/Latitude 5330/Latitude 5400 Chrome/Latitude 5430/Latitude 5530/Latitude 7330/Latitude 7430/Latitude 7530/Latitude 9430/Precision 3570/Vostro 13 5000 (5320) |
| Maximum input power | 65 W |
| Output power | 65 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Laptop |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand Name | Dell |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: 0A001-00041500 , 0A001-00442600, 0A001-00447500
Brand: ASUS
check_circle
check_circle