| Maximum screen size | 16" |
| Case type | Pouch case |
| Material | Faux leather |
| Product main color | Black |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy Book3 Pro 16", Galaxy Book3 Pro 360, Galaxy Book3 Ultra |
| Pen holder | Yes |
| Width | 15.3" (388 mm) |
| Depth | 0.213" (5.4 mm) |
| Height | 10.6" (269 mm) |
| Weight | 11.1 oz (314.8 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: W128264330
Brand: HP
Reference: W126087809
Brand: Lenovo
Reference: W125891435
Brand: HP
Samsung EF-LPUN6, Pouch case, 16", 11.1 oz (314.8 g)
check_circle
check_circle