Lanview MO-407-BBWL, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), -45 °C, 75 °C
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Minimum operating temperature | -45 °C |
| Maximum operating temperature | 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 4.21" (107 mm) |
| Depth | 2.52" (64 mm) |
| Height | 0.945" (24 mm) |
| Weight | 1.34 oz (38 g) |
Data sheet
Specific References
Brand: Ubiquiti
Reference: JD094A, JD094B
Brand: Lanview
Reference: DN-81001
Brand: Lanview
Reference: PAN-SFP-SX
Brand: Lanview
Reference: AT-SPFX_2
Brand: Lanview
Reference: 02315233
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: Z-SFP-1G-BX-U
Brand: Lanview
Reference: E1MG-100FX-OM
Brand: Lanview
Lanview MO-407-BBWL, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), -45 °C, 75 °C
check_circle
check_circle