Lanview MO-FN-TRAN-SFP+GC, Fiber optic, SFP+, 1181.1" (30 m), Aluminum, 0.882 oz (25 g), 4.21" (107 mm)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Product color | Aluminum |
| Easy to install | Yes |
| Weight | 0.882 oz (25 g) |
| Package width | 4.21" (107 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 0.945" (24 mm) |
| Package weight | 1.27 oz (36 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: E10GSFPSR
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: JD493A
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: 10GBASE-SR
Brand: Lanview
Reference: AT-SP10T
Brand: Lanview
Brand: Planet
Lanview MO-FN-TRAN-SFP+GC, Fiber optic, SFP+, 1181.1" (30 m), Aluminum, 0.882 oz (25 g), 4.21" (107 mm)
check_circle
check_circle