Lanview MO-SFP-32GFC-LW-DELL, Fiber optic, 32000 Mbit/s, SFP28, LC, 393700.8" (10000 m), 1310 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 32000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 393700.8" (10000 m) |
| Wavelength | 1310 nm |
| Product color | Silver |
| Housing material | Metal |
| Form factor | SFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | Dell SFP-32GFC-LW |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.492" (12.5 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: SFPP-10GE-SR
Brand: Lanview
Brand: Allied Telesis
Reference: E100G-QSFP28-SR4
Brand: Lanview
Reference: OSX040N01-I
Brand: Lanview
Brand: AMG
Reference: SFP-10G-BX20U
Brand: Lanview
Reference: TEG-MGBSX
Brand: Lanview
Reference: MGB-TLA10
Brand: Lanview
Lanview MO-SFP-32GFC-LW-DELL, Fiber optic, 32000 Mbit/s, SFP28, LC, 393700.8" (10000 m), 1310 nm
check_circle
check_circle