Lanview MO-HW-SFP-10G-T, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), 10 Gigabit Ethernet, SFP+
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Maximum transfer distance | 1181.1" (30 m) |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Form factor | SFP+ |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Compatible products | Huawei SFP-10G-T |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85% |
| Width | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 2.2" (56 mm) |
| Height | 0.335" (8.5 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Package width | 4.21" (107 mm) |
| Package depth | 2.56" (65 mm) |
| Package height | 0.945" (24 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
Data sheet
Specific References
Reference: GLC-LX-SM-RGD
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-T
Brand: Lanview
Reference: E10GSFPSR
Brand: Lanview
Reference: FG-TRAN-SX-I, FN-TRAN-SX, FR-TRAN-SX-I
Brand: Lanview
Reference: MC2210411-SR4
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: 845970-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Lanview MO-HW-SFP-10G-T, Copper, 10000 Mbit/s, SFP+, 1181.1" (30 m), 10 Gigabit Ethernet, SFP+
check_circle
check_circle