Allied Telesis SP10TM, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 3937" (100 m), 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Stainless steel
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet interface type | 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Product color | Stainless steel |
| Minimum operating temperature | -5 °C |
| Maximum operating temperature | 85 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 85 °C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85369010 |
Data sheet
Specific References
Brand: D-Link
Reference: MTB-RJ-10GB
Brand: Lanview
Reference: 10GB-ER-SFPP
Brand: Lanview
Reference: GLC-LH-SM, GLC-LH-SM_, MGBLH1S
Brand: Lanview
Reference: 02311BJJ
Brand: Lanview
Reference: EX-SFP-GE10KT14R13
Brand: Lanview
Reference: CWDM-SFP-1590
Brand: Lanview
Allied Telesis SP10TM, Fiber optic, 10000 Mbit/s, SFP+, 3937" (100 m), 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, Stainless steel
check_circle
check_circle