| Operating temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Dimensions (WxDxH) | 13.4 x 56.5 x 8.5 mm |
| Cabling technology | 100BASE-LX/LH |
| Fiber optic connector | LC/PC |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Maximum transfer distance (Multi-mode) | 550 m |
| Maximum transfer distance (Single-mode) | 10000 m |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Cisco |
| Warranty | 3 Month(s) |
Data sheet
Specific References
Reference: E100G-QSFP28-CWDM4-2KM
Brand: Lanview
Reference: PAN-SFP-SX
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: QSFP-40G-LR4
Brand: Lanview
Reference: W128261841
Brand: Cisco
Reference: SFP-10G-SR, SFP-10G-SR_, SFP-10G-SR-COM, SFP-10GB-SR-C, SFP-10G-
Brand: Lanview
Reference: SFP-GIG-SX
Brand: Lanview
Reference: 40GBASE-CSR4
Brand: Lanview
Reference: UF-SM-1G-S
Brand: Lanview
Reference: UF-SM-10G-S-U
Brand: Lanview
check_circle
check_circle