Lanview MO-QFX-SFP-DAC-7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+, Male/Male
| Cable length | 275.6" (7 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Cable shape | Round |
| Connector gender | Male/Male |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight | 1.41 oz (40 g) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.76 oz (50 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: J4858AJ4858CJ4858-69201J4858-612
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: MMA2P00-AS, MMA2P00-ASHT
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: EX-SFP-GE10KT14R13
Brand: Lanview
Reference: SFP-GE10KT15R13, EX-SFP-GE10KT15R13
Brand: Lanview
Reference: GLC-FE-100ZX
Brand: Lanview
Reference: XBR-000238
Brand: Lanview
Reference: 02317345
Brand: Lanview
Reference: GLC-BX10-U
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 10G-SFPP-SR
Brand: Lanview
Brand: Planet
Lanview MO-QFX-SFP-DAC-7M, 275.6" (7 m), SFP+, SFP+, Male/Male
check_circle
check_circle