Lanview MO-JL484A, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, SR, 3937" (100 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | SR |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Fiber ethernet cabling technology | 25GBASE |
| Duplex system | Full |
| Product color | Silver |
| Form factor | SFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | HP |
| Compatible products | HPE Aruba JL484A |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.472" (12 mm) |
| Depth | 2.24" (57 mm) |
| Height | 0.394" (10 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.4" (61 mm) |
| Package depth | 3.15" (80 mm) |
| Package height | 0.787" (20 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-OC48-LR2
Brand: Lanview
Reference: JD121A
Brand: Lanview
Reference: FTLX8511D3_XFP-SR
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: HW QSFP-40G-CU50M
Brand: Lanview
Reference: JD102B
Brand: Lanview
Reference: MMA1T00-VS
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-GIG-T
Brand: Lanview
Lanview MO-JL484A, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, SR, 3937" (100 m)
check_circle
check_circle