Lanview MO-02317348, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 3149606.3" (80000 m), 1550 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 3149606.3" (80000 m) |
| Wavelength | 1550 nm |
| Duplex system | Full |
| Product color | Silver |
| Form factor | SFP |
| Plug and Play | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Huawei |
| Compatible products | 02317348 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Minimum operating temperature | 0 °C |
| Maximum operating temperature | 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.709" (18 mm) |
| Depth | 2.13" (54 mm) |
| Height | 0.63" (16 mm) |
| Weight | 0.705 oz (20 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: 25G-SFP28-SR
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-LC09
Brand: Lanview
Reference: JD118B
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: JNP-SFP-10G-BX10U
Brand: Lanview
Reference: 2919549
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: AT-SPLX10_I
Brand: Lanview
Reference: 845970-B21-RFB
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: SFP-GE-Z
Brand: Lanview
Lanview MO-02317348, Fiber optic, 1000 Mbit/s, SFP, LC, 3149606.3" (80000 m), 1550 nm
check_circle
check_circle