| Brand compatibility | Cisco |
| Certification | MSA |
| Compatible products | Cisco GLC-BX10-U |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| Rx wavelength (min) | 1550 nm |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Tx wavelength (min) | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Data sheet
Specific References
Brand: Ubiquiti
Reference: 407-BBOU, RK0CX, 407-BBEF, 407-BBZM
Brand: Lanview
Brand: AMG
Reference: SFP-1G-BXU-20
Brand: Lanview
Reference: J9153A, J9153D
Brand: Lanview
Reference: 229204-001
Brand: Lanview
Reference: 99000137
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: XFP-10G-MM-SR
Brand: Lanview
Reference: 90Y9412
Brand: Lanview
Reference: 02315233
Brand: Lanview
Reference: 88Y6393, 57-0000088-01
Brand: Lanview
Reference: TRAN-QSFP28-SR4
Brand: Lanview
check_circle
check_circle