| Certification | MSA |
| Compatible products | Digitus DN-81001 |
| Easy to install | Yes |
| Plug and Play | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -45 - 75 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 85 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Digital Diagnostics Monitoring (DDM) | Yes |
| Duplex system | Full |
| Fiber optic connector | LC |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Interface type | SFP |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum transfer distance | 20000 m |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | No |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Wavelength | 1310 nm |
| Brand Name | Lanview |
| Warranty | 5 |
Data sheet
Specific References
Reference: MGB-L80
Brand: Lanview
Reference: SFP-850NM-1000BASE-SX
Brand: Lanview
Reference: SFP-100-LC-SM15
Brand: Lanview
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 25G-SFP28-LR
Brand: Lanview
Reference: E40G-QSFP-ER4
Brand: Lanview
Reference: E1MG-BXU
Brand: Lanview
Reference: 453151-B21
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: 221470-B21BR
Brand: Hewlett Packard Enterprise
check_circle
check_circle