Lanview MO-10404, Fiber optic, 100000 Mbit/s, SFP28, LC, CWDM4, 78740.2" (2000 m)
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 100000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| SFP transceiver standard | CWDM4 |
| Maximum transfer distance | 78740.2" (2000 m) |
| Ethernet interface type | 100 Gigabit Ethernet |
| Fiber ethernet cabling technology | 100GBASE |
| Duplex system | Full |
| Product color | Black, Blue |
| Form factor | QSFP28 |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Extreme Networks |
| Compatible products | 10404 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Width | 0.709" (18 mm) |
| Depth | 2.6" (66 mm) |
| Height | 0.472" (12 mm) |
| Weight | 1.06 oz (30 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 2.36" (60 mm) |
| Package depth | 3.94" (100 mm) |
| Package height | 1.18" (30 mm) |
| Package weight | 1.41 oz (40 g) |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-SX
Brand: Lanview
Reference: 10GB-LRM-SFPP
Brand: Lanview
Reference: SRX-SFP-10GE-LR
Brand: Lanview
Reference: MTB-RJ-10GB
Brand: Lanview
Brand: Planet
Reference: SFP-GE-S, SFP-GE-S
Brand: Lanview
Reference: SFP-10G-ER, SFP-10G-ER-S
Brand: Lanview
Reference: SFP-10GE-T
Brand: Lanview
Reference: 3CSFP92
Brand: Lanview
Reference: MMA1B00-E100
Brand: Lanview
Lanview MO-10404, Fiber optic, 100000 Mbit/s, SFP28, LC, CWDM4, 78740.2" (2000 m)
check_circle
check_circle