Lanview MO-407-BBXX, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, 3937" (100 m), 850 nm
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| Interface type | SFP28 |
| Single-mode fiber (SMF) supported | No |
| Multi-mode fiber (MMF) supported | Yes |
| Fiber optic connector | LC |
| Maximum transfer distance | 3937" (100 m) |
| Wavelength | 850 nm |
| Duplex system | Full |
| Product color | Silver |
| Plug and Play | Yes |
| Hot-Plug support | Yes |
| Hot-swap | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Brand compatibility | Dell |
| Compatible products | 407-BBXX |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certification | MSA |
| Width | 0.551" (14 mm) |
| Depth | 1.77" (45 mm) |
| Height | 0.433" (11 mm) |
| Weight | 0.353 oz (10 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Sustainability compliance | Yes |
Data sheet
Specific References
Reference: SFP-10G-BX-D-20
Brand: Lanview
Reference: 2972001
Brand: Hewlett Packard Enterprise
Reference: EX-SFP-GE10KT14R13
Brand: Lanview
Reference: XBR-000190
Brand: Lanview
Reference: SFP-OC12-IR
Brand: Lanview
Brand: Lanview
Reference: MGBIC-LC05
Brand: Lanview
Brand: Netgear
Lanview MO-407-BBXX, Fiber optic, 25000 Mbit/s, SFP28, LC, 3937" (100 m), 850 nm
check_circle
check_circle