| Cable length | 39.4" (1 m) |
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Product color | Black |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Data transfer rate | 10 Mbit/s |
| Cable standard | Cat7 |
| Connector contacts plating | Copper |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
Data sheet
Specific References
Reference: 318921
Brand: Intellinet
Brand: Ubiquiti
Brand: Ubiquiti
Reference: UACC-CABLE-PATCH-OUTDOOR-C6A-3M-BK
Brand: Ubiquiti
Reference: 764462
Brand: Digitus
Reference: W128254965
Brand: Intellinet
Reference: C36STPXC6AX1GY
Brand: PATCHBOX
Brand: Belden
Brand: Ubiquiti
Allied Telesis AT-SP10TW1, 39.4" (1 m), SFP+, SFP+
check_circle
check_circle