Reference: 110900
Brand: Brady
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 28" |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 17.6 lbs (8 kg) |
| Maximum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Mounting | Screws |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100 |
| Cable management | Yes |
| Product color | Black |
| Housing material | Rubber |
| Orientation | Landscape |
| Easy to install | Yes |
| Width | 22.8" (580 mm) |
| Depth | 15.7" (400 mm) |
| Height | 64" (1626.5 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 94039010 |
Data sheet
Specific References
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Brand: B-Tech
Reference: 819303
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Reference: 819352
Brand: Neomounts
B-Tech BT8570, Screws, 17.6 lbs (8 kg), 28", 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm), Black
check_circle
check_circle