B-Tech BT8569, 220.5 lbs (100 kg), 55", 86", 39.4 x 23.6" (1000 x 600 mm), Height adjustment, Black
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 86" |
| Mounting type | Floor |
| Maximum weight capacity | 220.5 lbs (100 kg) |
| Minimum screen size | 55" |
| Maximum VESA mount | 39.4 x 23.6" (1000 x 600 mm) |
| Height adjustment | Yes |
| Motorized | Yes |
| Product color | Black |
| Easy to install | Yes |
| Width | 42.1" (1070 mm) |
| Depth | 10.7" (272 mm) |
| Height | 73.6" (1870 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 94039010 |
Data sheet
Specific References
Reference: 1039454
Brand: Neomounts
Brand: B-Tech
Brand: Neomounts
Reference: 1068942
Brand: Neomounts
Reference: 819394
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Reference: 819357
Brand: Neomounts
B-Tech BT8569, 220.5 lbs (100 kg), 55", 86", 39.4 x 23.6" (1000 x 600 mm), Height adjustment, Black
check_circle
check_circle