Reference: 110900
Brand: Brady
B-Tech BT9920/B, Screws, 440.9 lbs (200 kg), 72", 120", 63 x 31.5" (1600 x 800 mm), Black
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 120" |
| Mounting type | Wall |
| Maximum weight capacity | 440.9 lbs (200 kg) |
| Minimum screen size | 72" |
| Maximum VESA mount | 63 x 31.5" (1600 x 800 mm) |
| Mounting | Screws |
| Distance to the wall (max) | 2.05" (5.2 cm) |
| Cable management | Yes |
| Product color | Black |
| Easy to install | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 83024200 |
Data sheet
Specific References
Brand: SMS
Reference: 819300
Brand: Neomounts
Brand: Neomounts
Brand: Vivolink
Brand: Neomounts
Brand: SMS
Brand: B-Tech
Brand: Neomounts
Reference: 819321
Brand: Neomounts
B-Tech BT9920/B, Screws, 440.9 lbs (200 kg), 72", 120", 63 x 31.5" (1600 x 800 mm), Black
check_circle
check_circle